Kiralama Koşulları

MEGA VİP RENT A CAR Fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler :

– Hırsızlık Sigortası

Aracın çalınması ile sigortanın ödemeyi yapması arasında geçen sürede doğan “iş kaybı tazminatını” teminat altına alır. Günlük cok küçük bir meblağ ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.

–  Lastik Cam Far Sigortası (LCF)

Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar. Günlük cok küçük bir meblağ ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.
.
– Tam Kaza Sigortası (Top Cover CDW)

 • Kaza durumunda, 500 TL’ lik kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 500 TL .’ye kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları vb) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır. Günlük cok küçük bir meblağ ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.
  .
  – Bireysel Kaza Sigortası (BKS)

  Araç içerisindeki yolcuların tedavi masraflarını limitler dahilinde öder. Kaza ve kişi başına 500 TL tedavi giderleri, 10.000 TL ölüm ve kalıcı sakatlık teminatı içerir. Günlük cok küçük bir meblağ ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.

  – Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortası

  Araçla 3.şahıslara verilen maddi zararlar zorunlu trafik sigortası ile belirlenmiş limitler dahilinde teminat altındadır. Bu limiti kaza başına 100.000 TL’ye kadar çıkartabilirsiniz. Günlük cok küçük bir meblağ ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.

  – İlave Sürücü

  Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 3 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir. 3. sürücüden sonraki her bir sürücü için  10 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir.

  – Bebek ve Çocuk Koltuğu

  Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

 • KİRA KONTRATINDA DEĞİŞİKLİK TALEPLERİ :

  Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve üceti mail order ile tahsil edilirek onaylanır.

  – Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
  – Dönüş istasyonunun değişikliği
  – Araç grubu değişikliği
  – Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
  – Saat Farkı

  Kiralama süresi 24 saattirHer bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20′ si kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

 • Yakıt

  Araçlar mümkün olduğunca dolu depo teslim edilir ve dolu depo teslim alınmak istenir. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %25- %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır.

 • REZERVASYON ŞARTLARI : 

  Rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:

 • Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

  Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve sınırsız kilometre kullanımı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için “Fiyat Koşulları”‘nı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

  Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında “mail order” veya “hesaba havale” yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir.

  Peşin ödemeli rezervasyonlarda; Yapılmış olan rezervasyonların iptali halinde, aracın teslim alınacak olduğu zamandan en az 72 saat öncesine kadar 40 TL, bu süreden yani 72 saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir (1) günlük kira bedeli tahsil edilir.

 • Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

  Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

  Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

  Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan “mail order” veya “hesaba havale” ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz.

 • yapmış olduğunuz rezervasyonlar “Araç Kiralayabilme Şartları”, “Fiyat Koşulları” tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir